ЗАМІНА ГРІН КАРТИ

Посвідка на постійне проживання в США є доказом вашого імміграційного статусу держателя грін карти. Цей документ також використовується в якості посвідчення особи і як доказ того, що ви маєте право жити і працювати в Сполучених Штатах.

На сьогоднішній день USCIS видає грін карти строком на 10 років. Якщо ви отримали умовний статус постійного резидента, видана грін карта дійсна протягом 2 років. Раніше USCIS видавало грін карти без обмеження строку дії . З 20 березня 1996 року вони вважаються недійсними і мають бути замінені з метою захисту від підроблення. Тому, якщо ви все ще маєте грін карту без дати закінчення її строку дії на лицьовій стороні, ви повинні негайно замінити її для того, щоб мати дійсний документ, який підтверджує ваш імміграційний статус в США.

Звичайно, якщо ви не подали заяву на заміну грін карти, ви не будете оштрафовані і не втратите статус постійного жителя. Тим не менш, не допускайте прострочення грін карти і поновлюйте її вчасно. Без дійсного посвідчення, у вас можуть бути труднощі довести що ви є постійним жителем, і це також може вплинути на вашу здатність подорожувати або працювати в Сполучених Штатах.

Коли потрібно замінити грін карту?

Ви маєте замінити грін карту, якщо:

  • Ваша попередня грін карта була втрачена, вкрадена, зіпсована або знищена;
  • Ваша карта була видана до того, як ви досягли 14-річчя і зараз вам 14 років;
  • Ваш статус автоматично був переведений у статус постійного жителя (у тому числі спеціальні працівники сільського господарства, які переходять в статус постійного жителя);
  • У вас є попередня версія реєстраційної картки іноземця (наприклад, USCIS Форма AR-3, форма AR-103 або Форма I-151 – вже більше не розглядаються документами, які підтверджують імміграційний статус) і його необхідно замінити на грін карту;
  • Ваша грін карта містить неправильну інформацію;
  • Ваше ім’я або інші біографічні відомості на грін карті були юридично змінені з моменту отримання грін карти, або
  • Ви ніколи не отримували грін карту від Служби із питань імміграції і громадянства.

Тимчасовий доказ наявності грін карти, якщо ви перебуваєте за межами США.

Якщо ви перебуваєте за межами США і втратили свою грін карту, негайно повідомте про втрачені / вкрадені документи в місцеве відділення міліції і зверніться до найближчого консульства США, USCIS офісу або порту вї’зду, перш ніж намагатися подати заяву на заміну грін карти. Ви можете отримати супровідний лист від місцевого консульства США, щоб повернутися назад в Сполучені Штати без будь-яких доказів статусу постійного резидента. І тільки після цього, вам слід звернутися із заявою про заміну грін карти.

Тимчасовий доказ наявності грін карти, якщо ви перебуваєте в США.

Якщо ви подали заяву на заміну грін карти в США, ви можете отримати від USCIS тимчасове підтвердження вашого статусу постійного резидента США у вигляді штампу в паспорті із зазначенням того, що ваша заява на заміну грін карти знаходиться на розгляді. Цей штамп дозволить вам виїзжджати за кордон і в’їджати в США без будь-яких перешкод.

Інформація взята з сайту партнерів Sakhniuk immigration law https://myusaimmigration.com.ua