ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ЗДАЧІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ І ДЕРЖАВОЗНАВСТВА

Однією з вимог для отримання громадянства США є успішна здача двох тестів:

(1) тест на знання англійської мови

(2) тест на знання основ теорії держави і права США.

Загалом, заявник, який бажає отримати громадянство США повинен продемонструвати розуміння англійської мови на рівні, достатньому для буденного користування, включаючи здатність читати, писати і говорити. Кандидати також повинні продемонструвати знання і розуміння основ історії та принципів і форм правління Сполучених Штатів (тест із державознавства). Тим не менш, деякі заявники можуть претендувати на звільнення від здачі тесту на знання англійської мови, тесту на знання теорії держави і права США, або обох тестів. Наведена нижче таблиця служить в якості короткої довідки про підстави звільнення від здачі цих тестів.

Знімок екрана 2015-07-31 17.06.30

Знімок екрана 2015-07-31 17.06.49

Особи, звільнені від здачі тесту за медичними показниками

Заявник, який не може здати тест з англійської мови та державознавства за медичними показниками, може бути звільнений від тесту з англійської мови, тесту з державознавства, або обох. У 1994 році Конгрес прийняв закон, що передбачає звільнення від здачі тестів з англійської мови та/або державознавства осіб, які не можуть задовольнити освітню вимогу через фізіологічні розлади, розумову відсталість або порушення функціонування психологічної системи. Заявник повинен довести, що фізіологічні розлади або розумові вади настільки негативно впливають на нього, що навіть при створенні сприятливих умов для здачі тесту, він не зможе з ними справитися. Безграмотність сама по собі не є вагомою причиною для звільнення від здачі тестів.

Крім того, похилий вік, також не розглядається медичним показником для діагностування розумової відсталості або порушення функціонування психологічної системи. Заявник, який претендує на звільнення від здачі тестів, повинен надати медичне підтвердження того, що стан його здоров’я перешкоджає йому успішно скласти тест з англійської мови, або тест з державознавства, або обидва тести. Медичні документи про хворобливий стан здоров’я заявника рекомендується подавати одночасно разом із клопотанням про надання громадянства.

Проте USCIS дозволяє подавати медичні підтвердження на будь-якому етапі процесу натуралізації, в тому числі після подачі клопотання про отримання громадянства, до здачі тесту, під час здачі першого тесту, під час повторного слухання справи, в якій заявнику було відмовлено в отриманні громадянства.

USCIS визначає закритий перелік медичних працівників, які уповноважені встановити діагноз, що передбачає звільнення від здачі тестів: лікарі; лікар-остеопат; і клінічні психологи.

Лікар зобов’язаний:

  • провести медичне обстеження заявника;
  • пояснити, як стан здоров’я унеможливлює заявника здати тест з англійської мови і державознавства;
  • підтвердити, що заявник буде знаходитися в такому медичному стані не менше 12 місяців;
  • підтвердити, що причина існування медичного стану заявника не пов’язана із незаконним вживанням наркотиків.

Лікар, встановивши хворобливий стан заявника, має надати підтверджуючі документи такого діагнозу (медичні записи, нотатки лікаря, результати аналізів і т.д.)

Інформація взята з сайту партнерів Sakhniuk immigration law https://myusaimmigration.com.ua